• Eryaman Tofas Spor Okulu

  Hosgeldiniz

 • Basketbol

  Basketbol

  Eryaman Tofaş Arena'da

 • Voleybol

  Voleybol

  Eryaman Tofaş Arena'da

 • Cimnastik

  Cimnastik

  Eryaman Tofaş Arena'da

Emek Hırsızlarına savaş açtık.

Ankara’da takım çalıştırmak zordur. Antrenörün gerçek anlamda oyuncularına vereceği Basketbol eğitimi emek ister, özveri iste, çaba ister... Başarıyı yakalaması ise kulübün olanakları ve antrenörün özverili çalışması ile sınırlıdır. Ankara’da bunu başarabilen iki elin parmakları kadar sayıda kulübün olması ise üzücüdür.

Bu kulüplerin dışında kalan ve kısıtlı olanaklarla bunu başarabilen kulüplerimizin sayısı da az olmamakla birlikte 10 ‘u geçmez. Sporcuları için yaptıkları verdikleri antrenmanlar ise en üst düzeyde ve yadsınamayacakün derecede kaliteli olması ise takımlarını her sene 1-2 branşta Türkiye Şampiyonasına giderek ispatlamaktadırlar.
2. kategorideki kulüplerin olanaklarını zorlaması, Velilerin de atkılarıyla sağlamaya çalışması ile başarılabilmektedir. Özellikle bu çabalarından dolayı ve gösterdikleri çabalarından dolayı Kulüplerimizi ve antrenörlerimizin sporcular üzerindeki hakları ise asla yadsınamaz.

Yeni öğrendiğimiz bir başka yöntem ise, sokakta çocukları görüp boyunu posunu beğenip ailesi ile iletişime geçtikten sonra, ailesine yanlış veya hatalı bilgiler veren kendini antrenör olarak tanıtan, hiçbir emek vermeden, bu kişi aileyi TBF nin Arenadaki bürosuna davet ederek veli muvafakatini sporcu izin belgesi diyerek memurun önünde imzalatan (memurun konudan bilgisi yoktur) ve aileleri kandıran kişilerde mevcut. (Bu kişinin ismi ve Kulübü bende saklıdır). Daha sonra bu oyuncuyu veya oyuncuları emek vermedikleri halde başka kulüplere göndererek pazarlamaya çalışmaktadır.

Böylesine iğrenç bir durum içine düşürülen sporcu ve veliler ise bu durumu öğrendiklerinde maalesef basketboldan soğumakta ve uzaklaşmaktadır.
AnkaraBasketbol olarak bu kişi veya kişilerle savaşabilmemiz için bu konuda Kulüp antrenör ve velilerle iş birliğine girmemiz gerekmektedir.
Bu ve benzeri mağduriyet yaşayan Kulüp, Antrenör, sporcu ve velilerimiz lütfen iletişimde bulunan telefon numarası ile bilgi vermeleri veya iletişimden, iletişim bilgilerini vererek kendilerine ulaşmamızı sağlayabilirler. Sizlerin şikayetlerinizi görüştükten sonra bu kişiler hakkında gerekli yasal çalışmalar yapılacaktır. Cezalandırılmaları için tüm gücümüzle SAVAŞACAĞIZ.

 

Gürsel TONGUÇ

http://www.ankarabasketbol.com/haberler-2/400-emek-h-rs-zlar-na-savas-act-k.html

Ziyaretçiler

779366
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu ay
Toplam
2300
370
7060
27783
779366

Takım Basarıları

ERYAMAN TOFAŞ SPOR OKULLARI ULAŞIM

Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive